logo logo

Agerpres – Agenția Națională de Presă: Știri de actualitate cu informații de încredere pentru o societate bine informată.

Bucuresti

Piaţa Presei Libere nr. 1, sector 1

Telefon: +4 021.2076.110

office@agerpres.ro
Sport Intern 15-10-2020 09:04

Fotbal / Coronavirus: Cinci jucători de la ASU Poli Timişoara, reconfirmaţi pozitiv la noile testări

Cinci jucători dintre cei şapte depistaţi pozitiv cu Covid-19 săptămâna trecută au primit rezultate pozitive după ce au fost retestaţi conform noului protocol medical, la şapte zile distanţă, a anunţat, miercuri seara, clubul de fotbal ASU Politehnica Timişoara. Ceilalţi doi au primit rezultate negative şi prin urmare îşi pot relua programul normal

Sport Intern 15-10-2020 08:59

Fotbal / Coronavirus: Jucătorul pozitiv de la FC Hermannstadt, reconfirmat

Echipa de fotbal FC Hermannstadt a anunţat, miercuri seara, că jucătorul testat pozitiv la COVID-19 la începutul lunii a fost reconfirmat pozitiv pentru a doua oară. ''Suntem negativi la testarea COVID-19, cu excepţia (din păcate!) fotbalistului depistat pozitiv cu ceva vreme în urmă. Acesta se simte în continuare foarte bine, este as

Sport Intern 15-10-2020 01:23

Rădoi, despre demisie: Deocamdată nu m-am gândit, dar dacă nu există progres ar fi bine să vină altcineva

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal a României, Mirel Rădoi, a declarat, miercuri seara, în conferinţa de presă de după înfrângerea cu Austria, scor 1-0, în Liga Naţiunilor, că deocamdată nu s-a gândit la demisie, dar în luna noiembrie, dacă nu va exista un progres atunci ar fi bine să vină altcineva în locul său.

Sport Intern 15-10-2020 00:36

Fotbal: Nicuşor Bancu - Suntem mulţumiţi de ce am arătat, dar când nu marchezi e greu să câştigi

Fundaşul echipei naţionale de fotbal a României, Nicuşor Bancu, a afirmat, la sfârşitul partidei pierdute în faţa Austriei, pe teren propriu, scor 0-1, că e mulţumit de felul în care a arătat jocul formaţiei sale, dar a precizat că e greu să câştigi când nu marchezi. "Este o dezamăgire foarte mare, sunt

Sport Intern 15-10-2020 00:24

Fotbal: Rădoi - Trebuie să acceptăm şi această a treia înfrângere, dar mă mulţumeşte jocul din unele momente

Selecţionerul echipei naţionale a României, Mirel Rădoi, a declarat, miercuri seara, în conferinţa de presă de după partida pierdută cu Austria, scor 0-1, că trebuie să accepte şi această a treia înfrângere consecutivă a primei reprezentative, dar a subliniat că este mulţumit de jocul din unele momente. "Am făcut o

Sport Intern 15-10-2020 00:22

Fotbal: Ciprian Tătăruşanu - Este dezamăgitor; toată lumea a văzut o altă atitudine a noastră

Portarul echipei naţionale de fotbal a României, Ciprian Tătăruşanu, a declarat, miercuri seara, la finalul meciului cu Austria, că înfrângerea (scor 0-1) este dezamăgitoare în ciuda faptului că formaţia pregătită de Mirel Rădoi a avut o altă atitudine faţă de partidele pierdute cu Islanda şi Norvegia. "Şi noi ne-a

Sport Intern 14-10-2020 23:40

UPDATE Fotbal: România, învinsă acasă de Austria cu 1-0, în Liga Naţiunilor

Naţionala de fotbal a României a fost învinsă de echipa Austriei cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe Stadionul ''Ilie Oană'' din Ploieşti, în Grupa 1 din Liga B a Ligii Naţiunilor la fotbal. România a suferit a treia înfrângere consecutivă, în urma golului marcat de Alessandro Sc

Sport Intern 14-10-2020 22:34

Fotbal - Liga Naţiunilor: România - Austria 0-0, la pauză

Naţionala de fotbal a României şi echipa Austriei sunt la egalitate, 0-0, la pauza meciului care are loc miercuri seara, pe Stadionul ''Ilie Oană'' din Ploieşti, în Grupa 1 din Liga B a Ligii Naţiunilor la fotbal. Austria a avut o bară prin Michael Gregoritsch (21). AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru C

Sport Intern 14-10-2020 20:59

Polo feminin: CS Rapid Bucureşti şi CSA Steaua au câştigat primele meciuri din Cupa României

CS Rapid Bucureşti şi CSA Steaua Bucureşti, care au primit ambele titlul de campioană în sezonul trecut, suspendat de pandemia de coronavirus, a obţinut victorii cu CS Dinamo, miercuri, în primele meciuri ale Cupei României la polo pe apă feminin, în Bazinul Floreasca-Tolea Grinţescu din Capitală. Steaua a învins-o pe Dinamo cu 16

Sport Intern 14-10-2020 20:50

Handbal feminin: Victorii pentru CSM Bucureşti şi Gloria 2018 Bistriţa, în prima etapă a Ligii Naţionale

CSM Bucureşti şi Gloria 2018 Bistriţa au obţinut victorii, miercuri, în în prima etapă a Ligii Naţionale de handbal feminin, găzduită de Sala Olimpia din Ploieşti. CSM Bucureşti a trecut de Gloria Buzău cu scorul de 32-20 (19-6), cele mai bune realizatoare fiind extremele Laura Moisă şi Siraba Dembele, cu 6 goluri fiecare. Au mai înscris Bian

Sport Intern 14-10-2020 17:51

Adunarea Generală Ordinară a Federaţiei Române de Şah va avea loc pe 14 noiembrie

Adunarea Generală Ordinară a Federaţiei Române de Şah va avea loc în data de 14 noiembrie 2020, ora 10:00, în sala "Nadia Comăneci", aflată la etajul 8 al sediului Ministerului Tineretului şi Sportului, din Strada Vasile Conta nr.16, Sector 2, Bucureşti, informează un comunicat remis AGERPRES. Având în vedere evoluţia pa

Sport Intern 14-10-2020 15:31

Handbal: Cristina Neagu reia antrenamentele cu CSM Bucureşti, după ce s-a vindecat de COVID-19

Handbalista Cristina Neagu a anunţat, miercuri, că va relua antrenamentele cu echipa CSM Bucureşti, după ce s-a vindecat de COVID-19, boală care nu i-a provocat probleme majore de sănătate. "Astăzi s-a terminat perioada de izolare de două săptămâni, testul a ieşit negativ, iar de mâine mă pot întoarce la antrenamente. Chiar dacă mi-am pi

Sport Intern 14-10-2020 15:23

Fotbal: Clubul FCSB, sancţionat cu 30.000 de lei pentru încălcarea protocolului medical la meciul cu FC Dinamo

Clubul de fotbal FCSB a fost sancţionat, miercuri, cu 30.000 de lei penalitate sportivă de Comisia de Disciplină din cadrul Federaţiei Române de Fotbal pentru încălcarea protocolului medical la meciul cu Dinamo din etapa a 6-a a Ligii I. "În baza Protocolului de reluare a competiţiilor 2020/2021, Capitolul VIII, pct. 15, se sancţionează

Sport Intern 14-10-2020 15:21

Handbal feminin: SCM Gloria Buzău infirmă existenţa a trei cazuri pozitive în rândul jucătoarelor

Sport Club Municipal Gloria Buzău a dezminţit miercuri, prin intermediul unui comunicat, informaţiile din presă privind existenţa a cel puţin trei jucătoare depistate pozitiv la Covid-19, înainte de debutul turneului de la Ploieşti din Liga Naţională de handbal feminin. SCM Gloria Buzău a explicat că o singură jucătoare a fost testată pozitiv la noul cor

Sport Intern 14-10-2020 13:31

Baschet masculin: Păun (FRB) - Nu se ia în discuţie să nu se mai dispute Cupa României din cauza COVID-19

Preşedintele Federaţiei Române de Baschet, Horia Păun, a declarat, miercuri, pentru AGERPRES, că nu se ia în discuţie amânarea sau anularea turneelor preliminare ale Cupei României la baschet masculin, programate între 17 şi 22 octombrie, ca urmare a cazurilor de COVID-19 depistate la trei dintre echipele pa