FC Viitorul: Fotbaliştii Radu Boboc şi George Ganea, reveniţi de la lotul de tineret, au fost testaţi pozitiv la coronavirus
Clubul de fotbal FC Viitorul Constanţa a anunţat, vineri, într-un comunicat de presă publicat pe site-ul său oficial, că jucătorii Radu Boboc şi George Ganea, reveniţi de la acţiunea echipei naţionale de tineret a României, au fost testaţi pozitiv la coronavirus. "Internaţionalii de tineret Radu Boboc şi George Ganea au fost d
Baschet masculin: Un jucător de la CSM CSU Oradea, testat pozitiv la coronavirus
Un jucător al echipei masculine de baschet CSM CSU Oradea a fost testat pozitiv la noul coronavirus, a anunţat, vineri, gruparea orădeană pe site-ul său oficial. ''Pe această cale informăm faptul că un membru al personalului sportiv de la CSM CSU Oradea a fost diagnosticat cu noul coronavirus. Este vorba despre un jucător al echipei. Invocând pro
Fotbal feminin: Două meciuri din etapa a 7-a a Ligii I, amânate din cauza infectărilor cu coronavirus
Două meciuri din etapa a şaptea a Ligii I de fotbal feminin au fost amânate din cauza infectărilor cu noul coronavirus în cadrul a două dintre cluburi. ''Partida dintre AFC Universitatea Olimpia Cluj şi Fotbal Feminin Baia Mare, care trebuia să se dispute în data de 16.10.2020, va fi repro
Baschet masculin: Numărul de cazuri pozitive la coronavirus la U-BT Cluj a ajuns la zece
Numărul cazurilor pozitive la noul coronavirus din cadrul echipei masculine de baschet U-Banca Transilvania Cluj-Napoca a ajuns la zece, în urma rezultatelor primite joi, a anunţat clubul pe site-ul său oficial. ''Ce
Polo feminin: CSA Steaua a câştigat derby-ul cu CS Rapid, din Cupa României
CSA Steaua a învins-o pe CS Rapid cu 17-14 (4-2, 3-1, 6-6, 4-5), joi seara, în derby-ul Cupei României la polo pe apă feminin, în Bazinul Floreasca-Tolea Grinţescu din Bucureşti. Miercuri, ambele formaţii au învins-o pe Dinamo. Vineri este programat meciul CSA Steaua - C
Handbal feminin: SCM Râmnicu Vâlcea a debutat cu o victorie în noul sezon al Ligii Naţionale
SCM Râmnicu Vâlcea a debutat cu o victorie în noul sezon al Ligii Naţionale de handbal feminin, 28-24 (14-13) cu SCM Craiova, joi, în Sala Olimpia din Ploieşti. Prima repriză a fost una echilibrată, echipa din Bănie conducând de două ori, cu 1-0 şi 2-1, după care formaţia vâlceană a avut iniţiativa, intrând la pauză cu
Baschet masculin: Turneele preliminare ale Cupei României, suspendate din cauza COVID-19
Consiliul Director al Federaţiei Române de Baschet, convocat de urgenţă de către preşedintele Horia Păun, în regim de videoconferinţă, a decis joi suspendarea pentru o perioadă nedeterminată a turneelor preliminare din Cupa României la masculin din cauza focarelor de COVID-19. ''Din motive de siguranţă sanitar-epidemiologică şi din ca
Baschet masculin: Dinamo-Ştiinţa anunţă cinci cazuri pozitive la COVID-19
Echipa masculină de baschet Dinamo-Ştiinţa Bucureşti a anunţat, joi, existenţa a cinci cazuri pozitive la COVID-19, înaintea participării în turneul preliminar al Cupei României. ''Joi, 15.10.2020, în urma testării echipei în vederea participării la turneul preliminar al Cupei României, au fost diagnosticate 5 cazuri
Fotbal: Costa (Gaz Metan) - Avem nevoie de punctele din meciul cu Chindia şi vom lupta ele
Directorul tehnic al echipei Gaz Metan Mediaş, Jorge Costa, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă online, că formaţia sa are nevoie de toate punctele puse în joc în partida din deplasare cu Chindia Târgovişte şi va lupta până la sfârşit pentru a le obţine. "Toate partidele sunt importante, însă în situ
Fotbal: Cosmin Frăsinescu (Poli Iaşi)-Trebuie să fim atenţi la Sepsi, mereu şi-au dorit să ajungă în play-off
Fundaşul echipei Politehnica Iaşi, Cosmin Frăsinescu, a afirmat, joi, într-o conferinţă de presă, că adversara din etapa a 7-a a Ligii I, Sepsi Sf. Gheorghe, este o formaţie agresivă care şi-a dorit în ultimii ani să se califice în play-off-ul competiţiei. "Sepsi este o echipă foarte agresivă de când a ajuns acolo domnul Leo Grozav
Fotbal: Grozavu (Sepsi OSK) - Trebuie să menţinem seria rezultatelor pozitive cât mai mult
Antrenorul principal al echipei de fotbal Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Leo Grozavu, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă online care precede partida din deplasare cu CSM Poli Iaşi, că formaţia sa trebuie să obţină a treia victorie consecutivă şi să menţină cât mai mult timp seria rezultatelor pozitive. "Sperăm că în cele două
Beneficii pentru persoanele care practică înotul
Pentru fiecare dintre noi acest sport reprezintă un moment de relaxare, recreare sau poate fi chiar un mod de viaţă printr-un antrenament permanent pentru competiţii Înotul are mai multe categorii printre care: - de tip recreativ sau de agrement ce se practică
Fotbal: Trei cazuri de Covid-19, la Universitatea Craiova
Doi fotbalişti şi o persoană din staff-ul auxiliar au fost depistaţi pozitiv în lotul echipei de fotbal Universitatea Craiova, în urma ultimelor teste pentru coronavirus efectuate, a anunţat, joi, gruparea olteană. "Din păcate, în urma unei noi testări Covid-19, doi fotbalişti ai echipei noastre au fost depistaţi pozitiv. De asemenea, a
Fotbal: Cinci cazuri pozitive de COVID-19 la clubul Chindia Târgovişte
Clubul de fotbal Chindia Târgovişte a anunţat, joi, pe pagina sa de Facebook, că în urma testării RT-PCR din data de 14 octombrie au fost depistate cinci cazuri pozitive de COVID-19. Dintre cei cinci, trei sunt jucători, unul antrenor la Centrul de Copii şi Juniori, iar altul e un junior Under-17. ''Clubul nostru a luat măsur
Fotbal: FRF anunţă că jucătorul naţionalei de tineret cu simptome de COVID-19 a fost testat pozitiv
Federaţia Română de Fotbal a anunţat, joi, pe site-ul său oficial, că jucătorul din lotul echipei naţionale de tineret a României, care a prezentat simptome specifice infectării cu virusul SARS-CoV-2 şi a intrat în izolare marţi, în ziua meciului cu Malta, a fost testat pozitiv la coronavirus. "Din păcate, rezultat




