Handbal: Narcisa Lecuşanu şi-a lansat volumul autobiografic ''Povestea vieţii mele''
Fosta handbalistă Narcisa Lecuşanu a lansat la Editura Coresi volumul autobiografic intitulat "Povestea vieţii mele" în care relatează începutul şi ascensiunea sa în sportul de performanţă, dar şi problemele cu care s-a confruntat de-a lungul timpului, se arată într-un comunicat de presă remis, luni, AGERPRES.
Handbal feminin: SCM Râmnicu Vâlcea organizează a 12-a ediţie a Memorialului ''Constantin Tită''
Echipa feminină de handbal SCM Râmnicu Vâlcea organizează în zilele de 29 şi 30 decembrie, în Sala Sporturilor ''Traian'', tradiţionalul turneu Memorialul ''Constantin Tită''. Potrivit paginii de Facebook a clubului, la cea de-a 12-a ediţie a turneului vor lua parte echipele SCM Craiova, HC Zalău şi CSM S
Fotbal: FC Viitorul s-a reunit după o săptămână de vacanţă
Lotul echipei FC Viitorul Constanţa s-a reunit luni în vederea pregătirilor pentru returul Ligii I de fotbal, antrenorul Mircea Rednic convocând şi juniori din cadrul Academiei Hagi. "După o singură săptămână de vacanţă, FC Viitorul Constanţa s-a reunit în această dimineaţă la Baza Sportivă a Academiei Gheorghe Hag
VIDEO Fotbal: Mike Cestor (CFR Cluj) - Simt că voi reveni mai puternic după această accidentare
Jucătorul echipei CFR Cluj, Mike Cestor, a declarat, într-un interviu publicat pe canalul oficial de YouTube al clubului ardelean, că îi lipseşte fotbalul în această perioadă, dar este convins că va reveni pe teren mai puternic după accidentarea suferită la piciorul drept la finalul lunii octombrie.
Fotbal: FC Viitorul s-a despărţit de spaniolul Angel Martinez
Echipa de fotbal FC Viitorul Constanţa şi jucătorul spaniol Angel Martinez au ajuns la un acord pentru încetarea pe cale amiabilă a contractului, a anunţat, luni, clubul patronat de Gheorghe Hagi, pe site-ul său oficial. Fundaşul central spaniol a ajuns la formaţia constănţeană în vara acestui an şi a evoluat în cinci partide pentru FC Viitor
Fotbal: FC Argeş îşi reia marţi pregătirile pentru partea a doua a sezonului
Echipa de fotbal FC Argeş va demara, marţi, pregătirile pentru partea a doua a sezonului Ligii I de fotbal, după o vacanţă de o săptămână. Piteştenii vor face marţi dimineaţa testul COVID-19, urmând ca la ora 14:00 să susţină un prim antrenament de reacomodare la efort pe unul din terenurile stadionulu
RETROSPECTIVĂ 2020 Fotbalul românesc a suferit cele mai multe dispariţii din sportul românesc în acest an
Fotbalul a înregistrat cele mai multe dispariţii din sportul românesc în 2020, unele dintre ele premature, precum fostul portar Martin Tudor, fostul arbitrul Dan Lăzărescu sau selecţionerul naţionalei feminine Under-19, Florin Bugar. Au plecat dintre noi şi Ilie Bărbulescu, component al e
Fotbal: Căpitanul Universităţii Craiova, Nicuşor Bancu, a devenit tătic
Căpitanul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Nicuşor Bancu (28 ani), a devenit tătic de Crăciun, a anunţat clubul de Liga I pe pagina sa de Facebook. Soţia lui Bancu a născut un băieţel care a primit numele de Mathias And
Fotbal: Ovidiu Stângă, noul antrenor al echipei FC U Craiova 1948
Fostul internaţional Ovidiu Stângă a fost numit în funcţia de antrenor al echipei de fotbal FC U Craiova 1948, a anunţat, joi, pe pagina sa de Facebook, liderul Ligii a II-a. ''Ovidiu Stângă a semnat cu FC Universitatea Craiova 1948!
Ionuţ Stroe, la predarea mandatului MTS: A fost o perioadă dificilă, intensă, neobişnuită
Ionuţ Stroe a declarat, joi, la predarea mandatului de ministru al Tineretului şi Sportului, că a fost o perioadă dificilă, intensă şi neobişnuită şi că şi-ar dori ca buna colaborare pe care a avut-o cu succesorul său, Eduard Novak, să fie o garanţie a continuităţii.
Eduard Novak: Voi veni cu bicicleta la minister, voi monta un rastel la sediul MTS
Ministrul Tineretului şi Sportului, Eduard Novak, a declarat, joi, la preluarea mandatului, că intenţionează să vină cu bicicleta la serviciu, dorind să instaleze şi un rastel la intrarea în sediul MTS. "Voi veni cu bicicleta la minister şi voi pune aici un rastel pentru biciclete, jos. Vom face un exerciţiu şi în ceea ce priv
Baschet masculin: FC Argeş a câştigat dramatic cu Dinamo, în Liga Naţională
FC Argeş Piteşti a reuşit o victorie dramatică în faţa echipei CS Dinamo Bucureşti, cu scorul de 83-82 (27-18, 14-23, 18-20, 24-21), miercuri, la Sibiu, în Liga Naţională de baschet masculin. Dinamo avea 82-77 cu 30 de secunde înainte de final şi părea că se îndreaptă spre a doua victorie în acest debut de sezon, dar piteştenii au
Fotbal: Antrenorul Mihai Teja şi-a reziliat contractul cu FC Voluntari
Antrenorul Mihai Teja şi-a reziliat contractul cu echipa de fotbal FC Voluntari, miercuri, pe cale amiabilă, potrivit paginii de Facebook a clubului de Liga I. Cele două părţi s-au despărţit după aproape un an de colaborare. Mihai Teja a fost instalat la cârma echipei ilfovene în luna ianuarie a acestui an, reuşind să o menţină pe FC
INTERVIU Eduard Novak nu renunţă la activitatea sportivă: Vreau să particip la Tokyo şi să câştig o medalie
Ministrul propus al Tineretului şi Sportului, Eduard Novak, a declarat, miercuri, într-un interviu pentru AGERPRES, că nu intenţionează să renunţe la activitatea competiţională pe durata mandatului şi că îşi doreşte să participe la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, unde vizează obţinerea unei medalii la ciclism. Un prim obiectiv al
Judoka Adrian Şulcă, cel mai bun sportiv al anului la CS Universitatea Cluj
Judoka Adrian Şulcă a ocupat primul loc în clasamentul celor mai buni sportivi pe anul 2020 alcătuit de Clubul Sportiv Universitatea Cluj. Şulcă (cat. 73 kg) a totalizat 174 de puncte, după ce a câştigat în acest an titlul de campion naţional Under-23, în martie, la Oradea, titlul de campion U21, în octombrie, la





