Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Echipa Cagliari, cu mijlocaşul român Răzvan Marin integralist, a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Fiorentina, duminică într-o partidă din cadrul etapei a 23-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Gazdele au deschis scorul prin Joao Pedro, în debutul reprizei secunde (47), însă Fiorentina a reuşit să restabilească egalitatea prin Riccardo Sottil (75), în condiţiile în care a evoluat în zece jucători din minutul 64, după eliminarea spaniolului Alvaro Odriozola, jucător aflat în proprietatea clubului Real Madrid.

Arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu direct lui Odriozola pentru că a oprit cu mâna mingea care se îndrepta către gol, după o lovitură de cap a lui Joao Pedro. Centralul a dictat penalty la faza respectivă, însă portarul Marco Terracciano a reuşit să apere şutul lui Joao Pedro (68).

Fiorentina a beneficiat la rândul ei de o lovitură de la 11 m în debutul primei reprize, ratată însă de Cristiano Biranghi (8).

În urma acestui rezultat, Fiorentina se menţine pe locul şase în clasament, în timp ce Cagliari se află pe poziţia a 18-a, la un singur punct de zona neretrogradabilă.
AGERPRES (AS/editor: Mihai Dragomir, editor online: Adrian Dădârlat)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – [email protected].

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.