VIDEO Virgil Popescu: Putem intra în normalitate, trebuie să fim conştienţi că trebuie să facem acest vaccin anti-COVID
Prin vaccinarea anti-COVID se poate intra în normalitate, a declarat, miercuri, ministrul Energiei, Virgil Popescu, care a sfătuit toţi cetăţenii să se imunizeze.
Coronavirus: Numărul deceselor se apropie de 100.000 în Marea Britanie; ministrul de Interne consideră bilanţul "tragic"
Numărul deceselor asociate COVID-19 în Marea Britanie se apropie de 100.000, însă ministrul de Interne Priti Patel a declarat miercuri că, deÅŸi bilanÅ£ul este tragic, nu este momentul să se discute despre o potenÅ£ială gestionare defectuoasÄ
VIDEO Bogdan Aurescu: Vă rog pe toţi să vă decideţi să vă vaccinaţi; în felul acesta vă veţi putea îmbrăţişa părinţii şi bunicii
Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu, a declarat miercuri, după ce s-a vaccinat, că toţi românii ar trebui să o facă, pentru că numai astfel îşi pot "săruta şi îmbrăţişa părinţii şi bunicii" şi pot circula fără grijă pe
VIDEO Adrian Oros: Vaccinarea anti-COVID, singura soluţie realistă pentru a ne proteja
Ministrul Agriculturii, Adrian Oros, a declarat, miercuri, după ce s-a vaccinat anti-COVID-19, că imunizarea, împreună cu alte măsuri împotriva răspândirii noului coronavirus, reprezintă singura soluţie "realistă". El a îndemnat toţi
VIDEO Lucian Bode: M-am vaccinat având un sentiment de încredere - e singura modalitate de a scăpa de această pandemie
Ministrul Afacerilor Interne, Lucian Bode, a declarat miercuri că s-a vaccinat cu încredere în ştiinţă, fiind singura modalitate de a scăpa de pandemie şi de a reveni la o viaţă normală.
VIDEO Alexandru Nazare: Vaccinarea este o premisă esenţială pentru revenirea la normalitate
Vaccinarea este o premisă esenţială pentru revenirea la normalitate şi pentru relansarea economică, a declarat, miercuri, ministrul Finanţelor, Alexandru Nazare, după ce s-a vaccinat anti-COVID-19. El a îndemnat populaţia să se vaccinez
VIDEO Kelemen Hunor: Sunt convins că prin vaccinare putem reveni la o viaţă normală
Vicepremierul Kelemen Hunor, preşedinte al UDMR, a declarat miercuri, după ce s-a vaccinat, că este convins că numai astfel poate fi depăşită această etapă a pandemiei pentru a reveni la o viaţă normală.
VIDEO Ciucă: M-am vaccinat pentru că doar în acest fel putem să punem capăt acestei pandemii
Ministrul Apărării, Nicolae Ciucă, a declarat miercuri, după ce s-a vaccinat anti-COVID-19, că vaccinarea este singura metodă prin care se poate pune capăt pandemiei cu noul coronavirus. El a spus că vaccinul este sigur.
VIDEO Dan Barna: Vaccinul este singura cale prin care putem să ieşim din pandemie
Vicepremierul Dan Barna a declarat miercuri, după ce s-a vaccinat anti-COVID-19, că vaccinul este singura cale prin care se poate ieşi din pandemie.
Tenis: Australian Open - Încă doi jucători au fost testaţi pozitiv la Covid-19
Încă doi jucători înscrişi la turneul de tenis Australian Open, primul de Mare Şlem al anului, au fost testaţi pozitiv la Covid-19, au anunţat, miercuri, autorităţile australiene, ceea ce duce la zece numărul de infectări legate de turne
VIDEO Mai mulţi membri ai Guvernului s-au vaccinat împotriva COVID-19
Vicepremierii Kelemen Hunor şi Dan Barna, precum şi ministrul Afacerilor Interne, Lucian Bode, ministrul Finanţelor, Alexandru Nazare, ministrul Apărării, Nicolae Ciucă, ministrul Agriculturii, Adrian Oros, ministrul Afacerilor Externe, Bogdan
Coronavirus: Balcanii de Vest mai au de aşteptat câteva săptămâni pentru a obţine vaccinuri anti-COVID-19 (Schinas)
Uniunea Europeană s-a preocupat în mod activ să le furnizeze partenerilor săi din Balcanii de Vest vaccinuri anti-COVID-19, cu toate acestea statele din regiune s-ar putea să mai aibă de aşteptat câteva săptămâni până le vor primi, a de
VIDEO BotoÅŸani: A fost deschis primul centru de vaccinare comunitar din municipiul Dorohoi
Autorităţile din judeţul Botoşani au inaugurat, miercuri dimineaţă, primul centrul de vaccinare comunitar din municipiul Dorohoi. Foto: (c) Cristian LUPAŞCU / AGERPRES La eveniment au fost prezenţi prefectul Dan Nechifor, pri
VIDEO Centrul de vaccinare împotriva COVID-19 organizat de Primăria Sectorului 6 în Calea Plevnei s-a deschis şi este coadă
Centrul de vaccinare împotriva COVID-19 organizat de Primăria Sectorului 6 în Calea Plevnei s-a deschis şi este coadă, persoanele programate au sosit chiar şi cu o oră şi jumătate mai devreme, potrivit primarului Ciprian Ciucu.
Varianta britanică de coronavirus este prezentă în cel puţin 60 de ţări şi teritorii (OMS)
Varianta de coronavirus depistată în Marea Britanie continuă să se răspândească în întreaga lume şi era prezentă săptămâna trecută în 60 de ţări şi teritorii, cu 10 mai mult decât la data de 12 ianuarie, a declarat miercuri Organ
Coronavirus: O ''explozie susţinută'' a numărului de cazuri suprasolicită spitalele din cele două Americi
Organizaţia Mondială a Sănătăţii a avertizat marţi că resursele spitaliceşti din unele zone din America de Nord şi America de Sud sunt suprasolicitate ca urmare a creşterii numărului de infecţii cu noul coronavirus, relatează DPA. '
Botoşani: Prefectul Dan Nechifor a lansat un apel către medicii de familie să se implice în campania de vaccinare anti-COVID-19
Prefectul judeţului Botoşani, Dan Nechifor, a lansat, miercuri, un apel către medicii de familie să se implice în campania de vaccinare anti-COVID-19. El a declarat că medicii de familie pot încheia, în baza unui act normativ recent adopt
Coronavirus: Germania a extins lockdown-ul până la 14 februarie
Lockdown-ul din Germania a fost extins până la 14 februarie şi au fost impuse reguli mai stricte privind purtarea măştii în magazine şi în transportul public, cancelarul Angela Merkel avertizând că ţara sa trebuie să ''acţioneze acum''
VIDEO SUA: PreÅŸedintele ales Joe Biden a adus un omagiu solemn celor 400.000 de victime ale COVID-19
Preşedintele ales al SUA, Joe Biden, a adus marţi un omagiu solemn celor 400.000 de victime ale COVID-19 la Memorialul Abraham Lincoln, în cadrul unei scurte ceremonii organizate după sosirea sa la Washington, informează AFP.
SUA: Sunete de clopote şi lumânări pentru a omagia victimele epidemiei de COVID-19
Cu câteva ore înainte de a prelua conducerea unei ţări în criză, preşedintele ales al SUA, Joe Biden, şi vicepreşedinta aleasă Kamala Harris urmau să aducă un omagiu marţi celor peste 400.000 de americani decedaţi din cauza epidemiei d







.png)











