Dolj: Circa 500 de adolescenţi cu vârsta între 16 şi 18 ani s-au vaccinat la maratonul de la Teatrul ''Marin Sorescu''
Aproape 500 de adolescenţi din judeţul Dolj, cu vârsta cuprinsă între 16 şi 18 ani, s-au vaccinat la centrul deschis începând de vineri în foaierul Teatrului Naţional "Marin Sorescu" din Craiova, în cadrul maratonului vaccinării organizat în perioada 28 mai - 1 iunie. Inspectorul general al I
Galaţi: Maraton de vaccinare anti-COVID pentru tinerii cu vârsta cuprinsă între 16 şi 18 ani
Direcţia de Sănătate Publică (DSP) Galaţi a anunţat că luni şi marţi este organizat un maraton de imunizare pentru tinerii cu vârsta cuprinsă între 16 şi 18 ani la Centrul de vaccinare anti-COVID de la Sala Sporturilor din Galaţi. "Pe 31 mai şi 1 iunie, adolescenţii cu vârsta între 16 şi 18 ani se pot prezenta fără
Timişoara - prima zi fără niciun nou caz de COVID-19
O singură persoană a fost testată pozitiv, în ultimele 24 de ore, în judeţul Timiş, iar pentru Timişoara luni este prima zi de la începutul pandemiei fără nicio nouă infectare cu SARS-CoV-2, potrivit Direcţiei de Sănătate Publică Timiş. Singurul caz depistat pozitiv a fost în comuna Giroc. În spital
Coronavirus/GCS: Scenariul verde, în toată ţara; cea mai mare incidenţă - în Alba
Capitala şi toate judeţele ţării rămân în scenariul verde din punct de vedere al infectărilor cu SARS-CoV-2, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în Alba - 0,57, informează, luni, Grupul de Comunicare Strategică (GCS). În Bucureşti continuă scăderea ratei de infectare, cu o incidenţă de 0,35 cazuri la mia de locuitori, faţă
GCS: 36 de decese în urma infecţiei cu SARS-CoV-2, raportate în ultimele 24 de ore
Un număr de 36 de decese în urma infecţiei cu SARS-CoV-2 au fost raportate în ultimele 24 de ore, potrivit datelor transmise, luni, de Grupul de Comunicare Strategică (GCS). Este vorba despre 18 bărbaţi şi 18 femei internaţi în spitalele din Alba, Arad, Bacău, Bihor, Brăila, Botoşani, Cluj, Harghita, Hunedoara, Iaşi, Mureş, Olt, Praho
Coronavirus/GCS: 425 de pacienţi - la terapie intensivă; persoane internate - 2.350
Un număr de 2.350 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care la terapie intensivă 425, a anunţat, luni, Grupul de Comunicare Strategică (GCS). În total, 5.887 de persoane confirmate cu infecţie cu SARS-CoV-2 sunt în izolare la domiciliu şi 2.708 se află în izolare instituţionaliz
GCS: 153 de cazuri noi de infectare cu SARS-CoV-2; teste efectuate în ultimele 24 de ore - aproape 10.000
Un număr de 153 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2 au fost înregistrate în ultimele 24 de ore, fiind efectuate 9.815 teste, a informat, luni, Grupul de Comunicare Strategică (GCS). Acestea sunt cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv, precizează sursa citată. <div class="
Botoşani: Niciun caz de COVID-19 în ultimele 24 de ore în judeţ, pentru prima dată în ultimul an
Judeţul Botoşani nu a înregistrat, în ultimele 24 de ore, niciun caz de coronavirus, fiind pentru prima dată în ultimul an când nicio persoană nu a fost confirmată pozitiv la testul COVID-19, a declarat, luni, pentru AGERPRES, directorul Direcţiei de Sănătate Publică, medicul Monica Adăscăliţei. Potrivit sursei citate,
Iaşi: Maraton de vaccinare pentru tinerii cu vârsta între 16 şi 18 ani
Direcţia de Sănătate Publică Iaşi a anunţat că începând de luni seara de la ora 20,00 şi marţi va fi organizat un maraton de vaccinare pentru tinerii cu vârsta cuprinsă între 16 şi 18 ani. Potrivit sursei citate, tinerii care au împlinit 16 ani şi doresc să se vaccineze se pot prezenta în intervalul menţionat în centre
Covasna: Peste 200 de persoane vaccinate împotriva COVID-19 la maratonul organizat la Sfântu Gheorghe
Peste 200 de persoane din judeţul Covasna şi din afara acestuia s-au vaccinat împotriva COVID-19 în cadrul maratonului organizat la sfârşitul săptămânii trecute în incinta noului centru comercial Sepsi Value din municipiul Sfântu Gheorghe, informează Prefectura Covasna.
VIDEO Peste 23.000 de persoane s-au vaccinat anti-COVID la ediţia a II-a a maratonului de la Bucureşti
Un număr de 23.291 de persoane s-au vaccinat anti-COVID la ediţia a II-a a maratonului de la Bucureşti, care s-a desfăşurat de vineri până luni dimineaţa, la Sala Palatului şi Biblioteca Naţională a României, informează un comunicat de presă al organizatorilor.
Bistriţa-Năsăud: Aproximativ 1.900 de doze de vaccin împotriva COVID-19, administrate în campaniile drive-through de la sfârşitul săptămânii
Aproximativ 1.900 de doze de vaccin împotriva COVID-19 au fost administrate, la sfârşitul săptămânii trecute, în campaniile de tip drive-through organizate în judeţul Bistriţa-Năsăud, în municipiul reşedinţă şi în comuna Prundu Bârgăului, potrivit datelor centralizate de Instituţia Prefectului. V
Primul Centru Mobil de Vaccinare din Bucureşti, disponibil în Sectorul 5
Primul Centru Mobil de Vaccinare din Bucureşti va fi disponibil începând de luni în Sectorul 5, urmând să se afle în primele două zile ale săptămânii în zona Pieţei Ferentari, iar miercuri, joi şi vineri pe platoul Academiei Militare, informează Primăria Sectorului 5. "Începând de mâine, 31 mai 2
Prahova: Peste 1.300 de persoane au fost vaccinate la centrul drive through de lângă Ploieşti
Peste 1.300 de persoane au fost imunizate anti-COVID-19 în cadrul centrului de vaccinare de tip drive through care a funcţionat în parcarea unui centru comercial aflat lângă Ploieşti, la ieşirea spre Braşov. Potrivit datelor comunicate, duminică seară, de Prefectura Prahova, la centrul care a fost deschis joi la prânz ş
Maratonul Vaccinării/ Prefectul Alin Stoica: Este un real succes, s-au depăşit aşteptările
Prefectul Capitalei, Alin Stoica, a apreciat că Maratonul Vaccinării, aflat la cea de-a doua ediţie, care se desfăşoară la Sala Palatului şi Biblioteca Naţională, reprezintă un real succes. "Maratonul este un real succes. În urmă cu trei săptămâni (n.r. la prima ediţie a Maratonului Vaccinării) aveam un pic de emoţii. Acum e f





