B9-csúcs/Nawrocki: Támogatjuk a formátum bővítését az északi országokkal
Bukarest, május 13./Agerpres/ - A B9-en belüli együttműködés folytatódik és egyre erősebbé válik - jelentette ki Karol Nawrocki lengyel elnök a szerdai B9-csúcs után, hozzátéve, hogy a részt vevő államok támogatják a formátum bővítését az északi országokkal.
A Nicușor Dan román államfővel és Mark Rutte NATO-főtitkárral közösen tartott sajtótájékoztatón a lengyel elnök kiemelte, bár a Bukaresti Kilencek eredetileg a NATO keleti szárnyán elhelyezkedő tagországok képviseletére jött létre, támogatják a formátum bővítését az északi államokkal, Svédországgal, Norvégiával, Finnországgal, Izlanddal és Dániával.
'Így kiterjeszthetjük biztonsági perspektívánkat a keleti szárny teljes hosszán, északról dél felé, az Északi-sarktól a Fekete-tengerig, a Balti-tengeren át. Örülök, hogy ez a terv megvalósul, és az északi országok képviselőinek részvétele ezen a csúcson a legjobb bizonyíték erre' - jelentette ki Karol Nawrocki.
Kiemelte, hogy a csúcstalálkozó zárónyilatkozata megerősíti a védelmi kiadások növelésére vonatkozó kötelezettségvállalásokat, valamint azt, hogy határozott intézkedésekre van szükség Oroszország agresszivitásának ellensúlyozására.
Megemlítette, hogy a megbeszélések ismét rávilágítottak a szolidaritás szükségességére, tekintettel arra, hogy Oroszország jelenleg is a legsúlyosabb hosszú távú fenyegetést jelenti a NATO-országok számára.
'Az Ukrajna elleni agresszió nem egy önálló konfliktus, hanem az egész euroatlanti biztonsági rendszerre mért közvetlen provokáció. Ez teljesen egyértelmű. A Kreml vissza akarja állítani befolyási övezeteit, meg akarja bontani a NATO összetartását, és alá akarja ásni a régiónk országainak szuverenitását és demokráciáját. Ezzel állunk szemben, ezért a válasz a szolidaritásban rejlik' - mutatott rá Karol Nawrocki.
Kifejtette: az Ukrajnában vívott háború ellenére Oroszország továbbra is képes fejleszteni haderejét.
Kiemelte továbbá a transzatlanti kapcsolatok fontosságát, hangsúlyozva, hogy a B9-csúcs minden részt vevő állama egyetértett abban, hogy az USA nélkül nem létezik NATO. Ugyanakkor az Európai Uniónak is meg kell erősítenie potenciálját, 'jó és stabil partnerségre van szükségünk' - mondta a lengyel államfő.
'Az egység, a felelősségvállalás és a szolidaritás az elrettentés és a teljes térség biztonsága növelésének legfontosabb előfeltétele' - szögezte le Karol Nawrocki. AGERPRES/(RO - szerző: Daniel FLOREA, HU - szerkesztő: VALKAI Krisztina)
A www.agerpres.ro weboldal tartalma kizárólag a tájékoztatást szolgálja.
Az AGERPRES hírügynökség által a weboldalon közzétett minden információ a vonatkozó törvényi előírások védelme alatt áll.
Tilos az oldal tartalmának másolása, átvétele, átszerkesztése, módosítása vagy bárminemű kiaknázása.
Erről a Felhasználási feltételek menüpont alatt talál bővebb információkat. Amennyiben igényt tart az AGERPRES hírügynökség híreire, kérjük, lépjen kapcsolatba a marketingosztállyal (marketing@agerpres.ro).
Hozzászólás küldésével Ön kötelezi magát az AGERPRES által a www.agerpres.ro oldalon megjelenő hozzászólások közzététele kapcsán megszabott feltételek betartására.
További hírek a kategóriában
Lia Olguța Vasilescu (PSD): Az RMDSZ szavazataival a Grindeanu-kormány gond nélkül megkapná a parlament bizalmát
Bukarest, június 27./Agerpres/ - Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket korában Adrian Veștea miniszterelnök-jelö
A PNL a védelemhez való jóg tiszteletben tartását kéri, és elítéli a kongresszusi döntések 'szabotálására' tett kísérleteket
Bukarest, június 27./Agerpres/ - A Nemzeti Liberális Párt (PNL) 'mély aggodalmának' adott hangot azzal kapcsolatban, ahogyan az Ilfov megyei törvényszék eljárt a párt korábbi vezetőségi tagjainak keresete ügyében. A PNL szombati közleményébe
Élelmiszeripari vállalkozásokat ellenőrzött a héten a fogyasztóvédelem; több mint 3,8 millió lej értékben bírságoltak
Bukarest, június 27./Agerpres - Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 856 bírságot szabott ki több mint 3,8 millió lej értékben az &eacu
Kitart a kánikula, hétfőtől szerdáig az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztás lesz érvényben
Bukarest, június 27./Agerpres/ - Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt. Vasárnap reggeltől 16 megyében vörös riasztást lép életbe, hétfőtől szerdáig pedig az ország területének há
Sighiartău (PNL): Ha nincs lehetőség új kormány alakítására, akkor itt az ideje, hogy ismét a választópolgárok döntsenek
Bukarest, június 27./Agerpres/ - Ha nincs lehetőség új kormány alakítására, vissza kell adni a döntés lehetőségét a választópolgároknak - véli a Nemzeti Liberális Párt (PNL) főtitkára, Robert Sighiartău. A politikus szombati Facebook-beje
Siegfried Mureșan: Egyedül a PSD-nek van oka tartani az előre hozott választásoktól
Bukarest, június 27./Agerpres/ - Siegfried Mureșan szerint egyedül a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) van oka tartani az előre hozott választásoktól. A Nemzeti Liberális Párt (PNL) alelnöke, a PNL, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ kö
Nicușor Dan részt vesz a Karol Nawrocki által vezetett regionális államfői találkozón Lengyelországban
Bukarest, június 27./Agerpres/ - Nicușor Dan államfő a lengyelországi Jurataba utazik, ahol részt szombaton a Karol Nawrocki lengyel elnök által összehívott találkozón. A megbeszélésen Alar Karis észt, Edgars Rinkevics lett, valamint Gitanas Nauseda litván államfő is jelen le
PNL: A PSD csak hatalmat akar és hozzáférést az állami erőforrásokhoz, de a kormányzás felelősségének vállalása nélkül
Bukarest, június 27./Agerpres/ - A Szociáldemokrata Párt (PSD) csak hatalmat akar és hozzáférést az állami erőforrásokhoz, de a kormányzás felelősségének vállalása nélkül - véli a Nemzeti Liberális Párt (PNL). Az alakulat p&
Bolojan: Nem akarjuk, hogy a mi szavazatainkkal bárki, bármilyen feltételek mellett kormányozhasson; ez zavar egyeseket
Bukarest, június 27./Agerpres/ - A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem hajlandó feltétel nélkül támogatni Sorin Grindeanu miniszterelnök-jelöltségét - jelentette ki péntek este a PNL elnöke, Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő. Facebook-bejegyzésében Bol
Simion: AUR-t a kormányba! Ha Nicușor Dan nem engedelmeskedik, fel kell függeszteni
Bukarest, június 26./Agerpres/ - A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő 'nem tesz eleget ennek a felszólításnak', fel k
Mureșan: A PNL nem támogatja, és soha nem is állította, hogy támogatni fogja Grindeanut miniszterelnökként
Bukarest, június 26./Agerpres/ - A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja támogatni Sorin Grindeanut miniszterelnökként, és soha nem is állította, hogy korlátlan mozgásteret biztosítana kormánya számára - közölte péntek este a Facebook-oldalán Siegfr
Grindeanu: A kompromisszum lehetősége kimerült; a PSD nem fél a választók szavazatától
Bukarest, június 26./Agerpres/ - A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu péntek este a Facebook-oldalán közölte, hogy pártja nem tesz újabb kormányalakítási javaslatot. Azt üzente a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Románi&a
Claudiu Manda (PSD) azzal vádolja Bolojant, hogy 'kétszer is hazudott' Románia elnökének
Bukarest, június 26./Agerpres/ - A Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Claudiu Manda péntek este azzal vádolta Ilie Bolojant, hogy 'kétszer is hazudott' Románia elnökének, és valahányszor a PSD betartotta a szavát, ő megváltoztatta a feltételeit. &
Nicușor Dan: Visszajutottunk a kedden már meghaladottnak hitt a politikai patthelyzetbe
Bukarest, június 26./Agerpres/ - Nicușor Dan szerint a pártok visszajutottak a kedden már meghaladottnak hitt a politikai patthelyzetbe, miután a Nemzeti Liberális Párt (PNL) megváltoztatta álláspontját a Szociáldemokrata Párt (PSD) kisebbségi kormányának támogat&a
Érettségi kánikulában: a diákok és a tanárok egészségének védelmére kérte az oktatási minisztérium a tanfelügyelőségeket
Bukarest, június 26./Agerpres/ - Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.






