logo logo

Agerpres – Agenția Națională de Presă: Știri de actualitate cu informații de încredere pentru o societate bine informată.

Bucuresti

Piaţa Presei Libere nr. 1, sector 1

Telefon: +4 021.2076.110

office@agerpres.ro

Vaslui: Bărbat muşcat de tigru la Grădina Zoologică din Bârlad

Imagine din galeria Agerpres

Un bărbat a fost preluat, duminică, de un echipaj al Serviciului de Ambulanţă (SAJ) Vaslui după ce a fost muşcat de un tigru la Grădina Zoologică din municipiul Bârlad.

"În Bârlad, la Grădina Zoologică, un bărbat a suferit o plagă de membru inferior, prin muşcătură de tigru. A fost trimisă o ambulanţă SAJ B2 de la Staţia Bârlad. Victima tigrului era vizitator", a declarat purtătorul de cuvânt al SAJ Vaslui, Daniel Ungureanu.

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Vaslui au fost sesizaţi cu privire la acest incident, fiind demarate cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii evenimentului. AGERPRES/(AS - autor: Loredana Ciobanu, editor: George Onea, editor online: Andreea Lãzãroiu)

 

Citeşte şi:

 

Afisari: 39

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.


Alte știri din categorie