logo logo

Agerpres – Agenția Națională de Presă: Știri de actualitate cu informații de încredere pentru o societate bine informată.

Bucuresti

Piaţa Presei Libere nr. 1, sector 1

Telefon: +4 021.2076.110

office@agerpres.ro

Giurgiu: Trei femei şi doi bărbaţi, răniţi într-un accident la Săbăreni; A fost solicitat elicopterul SMURD

Image

Trei femei şi doi bărbaţi au fost transportaţi la spitale din Capitală, în urma unui accident rutier care a avut loc pe DJ 602, între localităţile Săbăreni şi Joiţa.

"ISU Giurgiu a fost solicitat în această seară să intervină în urma unui accident rutier produs între două autoturisme, pe DJ 602, între localităţile Săbăreni şi Joiţa. La faţa locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detaşamentului Bolintin Deal, cu o autospecială de stingere, dotată cu modul de descarcerare, patru ambulanţe SMURD şi SAJ şi elicopterul SMURD. Echipajele medicale au transportat la spitale din capitală trei femei cu vârste de 31, 40, respectiv 53 de ani şi doi bărbaţi cu vârste de 21, respectiv 52 de ani", a informat un comunicat de presă al ISU Giurgiu.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor.

Cazul a rămas în atenţia Poliţiei pentru cercetări. AGERPRES( AS- Camelia Bigan, editor: Cătălina Matei, editor online: Alexandru Cojocaru)

 

Sursa foto: ISU Giurgiu/Facebook.com

 

Citeşte şi:

 

Afisari: 40

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.


Alte știri din categorie