logo logo

Agerpres – Agenția Națională de Presă: Știri de actualitate cu informații de încredere pentru o societate bine informată.

Bucuresti

Piaţa Presei Libere nr. 1, sector 1

Telefon: +4 021.2076.110

office@agerpres.ro

Comunicat de presă - Ana Birchall, candidat independent la alegerile prezidenţiale

Am avut ocazia să asistăm la un moment memorabil de campanie.

Nu numai că nu a ştiut componenţa membrilor Consiliul de Securitate al ONU dar, întrebată despre componenţa CSAT, - adică cine sunt cei care iau decizii strategice pentru siguranţa ţării - doamna Elena Lasconi, candidată la preşedinţie, ne-a oferit un răspuns demn de Pristanda: 'două la primărie, două la prefectură curat murdar, coane Fănică!'

Să fim serioşi: când nu ştii cine sunt membrii CSAT, dar vrei să fii preşedinte, e clar că intenţionezi să te califici direct la locul de muncă.

Doamna Lasconi are o înţelegere atât de limitată a modului în care funcţionează statul, încât pare că şi-a construit campania doar pe un playlist de sloganuri şi platitudini.

Poate că ar fi timpul să trecem de la like-uri şi live-uri la lucruri cu adevărat importante.

România merită un lider care înţelege mizele reale, nu unul care improvizează pentru că nu stăpâneşte subiectele.

Dragi cetăţeni, dacă vă doriţi un preşedinte cu experienţă reală, care înţelege complexitatea deciziilor pentru binele ţării, vă invit să veniţi alături de mine, Ana Birchall.

România are nevoie de un lider care să trateze cu seriozitate şi competenţă marile provocări naţionale, nu de cineva care improvizează.

Haideţi să facem împreună o alegere pentru un viitor stabil, cu un preşedinte care ştie ce are de făcut!

În 24 noiembrie să votăm MAI BINE!
Afisari: 25

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.