Comunicat de presă - Loteria Română
Report cumulat la Noroc de peste 2,08 milioane de euro
Tragerile loto se vor difuza, în direct, pe România TV, în cadrul emisiunii 'Românii au noroc', începând cu ora 18:30.
Duminică, 13 octombrie, vor avea loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc, după ce la tragerile loto de joi, 10 octombrie, Loteria Română a acordat aproximativ 19.800 de câştiguri în valoare totală de peste 1,41 milioane de lei.
La Loto 6/49 se înregistrează la categoria I un report în valoare de aproximativ 36,9 milioane de lei (peste 7,41 milioane de euro). La Noroc este în joc un report cumulat în valoare de peste 10,37 milioane de lei (peste 2,08 milioane de euro).
La Joker, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 1,5 milioane de lei (aproximativ 302.900 de euro). La Noroc Plus se înregistrează la categoria I un report în valoare de peste 77.100 de lei (aproximativ 15.500 de euro).
La Loto 5/40, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 222.116 de lei (peste 44.600 de euro). La Super Noroc se înregistrează un report cumulat în valoare de peste 16.400 de lei.
Noroc pentru toţi românii!
La tragerea NOROC s-a câştigat premiul la categoria a II-a în valoare de 165.860,10 de lei. Biletul norocos a fost jucat la o agenţie din Braşov.
Secretariat General,
Comunicare şi Registratură
Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - [email protected].