logo logo

Agerpres – Agenția Națională de Presă: Știri de actualitate cu informații de încredere pentru o societate bine informată.

Bucuresti

Piaţa Presei Libere nr. 1, sector 1

Telefon: +4 021.2076.110

office@agerpres.ro

Comunicat de presă - Primăria Municipiului Constanţa

Se decolmatează rigolele din zonele cu risc la inundaţii din municipiul Constanţa.

Cantitatea foarte mare de apă care a căzut în intervale scurte şi aluviunile depuse au făcut ca la ultimele fenomene meteorologice periculoase înregistrate, în anumite zone din oraş, să se formeze acumulări de apă.

De aceea, zilele acestea, sub coordonarea Serviciului Protecţie Civilă, echipele Primăriei Constanţa şi ale Confort Urban decolmatează şanţurile unde s-au înregistrat incidente.

După ce toate rigolele laterale de pe DN 3C au fost curăţate, astăzi echipele acţionează pe strada Traian. Au loc lucrări de curăţare şi decolmatare a gurilor de scurgere şi a rigolelor pentru a asigura colectarea apelor pluviale în condiţii corespunzătoare.

Vă rugăm să circulaţi cu prudenţă în zona în care se efectuează lucrări !
Afisari: 17

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.